Botoks Szczecin i Sculptra, czyli ujędrnianie skóry i korekcja

Wyszukaj:

Procesy starzenia się skóry są nieuchronne. Można je przyspieszyć poprzez niewłaściwą dietę, używki i zły styl życia. Można również opóźnić pojawienie się oznak starości na twarzy. Służą temu różne techniki medycyny estetycznej. Do najpopularniejszych należy wykorzystujący toksynę botulinową botoks Szczecin. Wielu pacjentów wybiera także Sculptre, czyli preparat będący polimerem kwasu mlekowego. Obie metody są bezpieczne i bardzo skuteczne.

Kwas L-polimlekowy jest obecny w medycynie od pół wieku. Używa się go do produkcji rozpuszczalnych nici chirurgicznych czy implantów. Wraz z nadejściem XXI wieku został dostrzeżony przez medycynę estetyczną. Jest używany do ujędrniania skóry twarzy i przywracania jej elastyczności. Dzięki temu skuteczniejsze są terapie korygujące zmarszczki takie, jak botoks Szczecin.

Usuwanie objawów starzenia się skóry nie ma wpływu na jej kondycję. Korekcja powiek, lift czy botoks Szczecin dają dużo lepsze efekty, jeżeli skóra jest odżywiona, elastyczna i mniej wiotka. Sculptra powoduje syntezę włókien kolagenowych i zwiększa objętość skórnych tkanek miękkich. Cera staje się napięta, pełna i wygładzona. Dzięki temu jest mniej podatna na tworzenie się załamań, prowadzących do powstawania bruzd i zmarszczek mimicznych.

Jędrna i pełna skóra nie opada na twarzy. W związku z tym nie tworzą się doliny łez, fałdy i bruzdy nadające obliczu smutny i zmęczony wyraz. Kuracje z użyciem kwasu L-polimlekowego są zalecane również do odbudowy skóry pokrywającej wewnętrzną powierzchnię ramion oraz brzuch. Preparaty z kwasem są używane także do korygowania ubytków, powstających na skutek operacji chirurgicznych.